Ruszyła reakcja łańcuchowa. Polski hub gazowy będzie tańszy, więc przyciągnie więcej klientów i wtedy będzie dalej taniał. Taki jest plan. Wiceprezes Gaz-System Adam Bryszewski opowiada o zmianach taryfowych, które mają dać tańszy przesył gazu w Polsce.
⏳ ROZDZIAŁY ODCINKA:
[00:00] Ogłoszenie i skala obniżek taryf Gaz-Systemu na 2027 rok
[01:55] Główne powody radykalnego obniżenia stawek (rosnący wolumen przesyłu i metodologia kalkulacji)
[03:14] Wpływ nowych taryf na rachunki i ceny gazu dla zwykłych odbiorców detalicznych
[04:49] Polski hub gazowy i wzrost atrakcyjności tranzytu gazu przez Polskę
[05:32] Integracja Gazociągu Jamalskiego z systemem i tańszy import z Niemiec
[06:37] Perspektywy na przyszłość – szanse na kolejne obniżki opłat dzięki rosnącemu rynkowi tranzytowemu
💡 Energy Drink to analityczny podcast o energetyce, bezpieczeństwie i polityce zagranicznej. Prowadzi Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego od 2009 roku oraz prezes Ośrodka Bezpieczeństwa Energetycznego 🌍.Materiał przygotowany we współpracy z Gaz-System.
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:📬 Newsletter: https://energydrink.today/🌐 WWW: https://www.wjakobik.com🐦 X/Twitter: https://twitter.com/wjakobik💼 FB: https://www.facebook.com/@wjakobikblog☕ Patronite: https://patronite.pl/wjakobik
#bezpieczeństwo #polskapolityka #politykapolska #politykazagraniczna #zagranica #energetyka #polityka #biznes #giełda #energia #news #komentarze #opinie #podcast #Polska #bezpieczeństwoenergetyczne #gaz #ropa #elektrowniajądrowa #atom #politykazagraniczna #politykamiędzynarodowa #sprawyzagraniczne #sprawymiędzynarodowe #geopolityka #geoekonomia