Elon Musk windt zich wederom op en wil opnieuw in gesprek met Apple-topman Tim Cook over de commissie die Apple vangt over transacties via apps uit de App Store. Musk zegt daarmee op te komen voor accounts die actief zijn op X, tot voorkort bekend als Twitter, en door het platform betaald kunnen krijgen.
Als X bepaalde 'creators' op wie je je kunt abonneren via dat platform moet uitbetalen, pakt Apple daarover ook commissie. Musk werpt zich nu op als de man die opkomt voor die creators, en wil dat Apple alleen dertig procent krijgt over X' eigen commissie over die betalingen aan creators. Bovendien wil hij goede sier maken door die commissie die X vangt pas te rekenen als een gebruiker 100.000 dollar heeft verdient.
Ondertussen heeft persbureau AFP uit Frankrijk juist X voor het gerecht gesleept, omdat het niet wil praten over betalen voor het nieuws van AFP op dat platform. Dat heeft dan weer te maken met Franse auteursrecht wet, die stelt dat online platforms moeten onderhandelen met uitgevers over het tonen van hun nieuwsverhalen. Musk op zijn beurt zegt - op X - dat hij de aanklacht bizar vindt, omdat zijn platform AFP aan meer bezoekers naar de site zou helpen.
Verder in deze Tech Update:
See omnystudio.com/listener for privacy information.