De 36-jarige Alain uit Zoetermeer lijdt aan paranoïde schizofrenie. Hij hoort stemmen en heeft wanen, en is al langer bekend bij plaatselijke zorginstellingen. In het voorjaar van 2011 gaat het niet goed met hem. Daarom neemt zijn 67-jarige moeder hem tijdelijk weer in huis. In de nacht van 16 april gaat het vreselijk mis. Terwijl zijn moeder in haar slaapkamer ligt te slapen, steekt hij haar met een mes een haar keel. Na een worsteling eindigen ze in de keuken, waar Alain zijn moeder om het leven brengt met twee scharen.
Rechter Frans Cozijn begint net aan de opleiding tot rechter, als hij aan de zaak van Alain werkt. Jaren later komen ze elkaar weer tegen. In deze aflevering van Napleiten vertelt hij waarom deze zaak hem altijd bij zal blijven.
De uitspraak van de rechtbank in Den Haag lees je hier.
Reageren
Heb je een vraag of wil je reageren op de aflevering? Stuur het in via social media @napleitenpodcast of stuur een e-mail naar napleiten@bnr.nl.
Over de podcast
In Napleiten hoor je de ene week alles over aan wietplantages gerelateerde ripdeals. In andere afleveringen word je meegenomen naar een zaak over femicide óf een ex-TBS-er die opnieuw in de fout gaat. Ook wordt regelmatig teruggekeken op gebeurtenissen die heel Nederland nog helder voor de geest staan. Denk aan de schietpartij in het winkelcentrum in Alphen a/d Rijn of de Damschreeuwer. Napleiten beperkt zich bovendien niet tot alleen maar strafprocessen in Nederland. Ook buiten onze landsgrenzen zijn immers volop interessante zaken te vinden!
Napleiten vind je elke vrijdag in je podcast-app en wekelijks op BNR Nieuwsradio op zaterdag van 10.00 - 11.00 uur. Napleiten is in 2023 uitgeroepen tot de Beste Podcast van Nederland.
Over de makers
Wouter Laumans is misdaadjournalist bij Het Parool. Je kent hem waarschijnlijk als auteur van de bestseller ‘Mocro Maffia’ uit 2014. In 2019 verscheen het vervolg op dit boek: ‘Wraak’. In het verleden schreef Laumans voor NRC, Panorama en Nieuwe Revu.
Christian Flokstra is in 2008 in de advocatuur begonnen nadat hij eerst een jaar als docent en onderzoeker aan de Vrije Universiteit verbonden was. Flokstra was als strafrechtadvocaat onder meer betrokken bij grote strafzaken tegen de georganiseerde misdaad, zoals Passage, Marengo en Eris.
See omnystudio.com/listener for privacy information.