Hvorfor er det så forfærdeligt ikke at kunne få den op at stå? Og hvordan går det med sexlysten, når man bliver gammel? Det er nogle af emnerne i denne udgave af Informations sexpanel, 69’eren, hvor det er 27-årige Hugo Koch-Larsen, som har et spørgsmål med til 81-årige Kristen Bjørnkjær.
69’er-panelet i denne uge er:
Kristen Bjørnkjær, 81 år. Journalist og forfatter. Udgav i 1976 digtsamlingen Kærestesorg, som viste, at mænd også kan tale om følelser. Ungkarl, men har forskellige veninder.
Hugo Koch-Larsen, 27 år, retorikstuderende på Københavns Universitet, klummeskribent i Jyllands-Posten og på vej med bogen Mandefald, der handler om manderoller, på Politikens Forlag. Single, dater både kvinder og mænd.
Din vært er Kristian Villesen
Lyt til 69’eren i Informations app eller der, hvor du finder dine podcasts.
Næste afsnit af 69’eren udkommer mandag, og der skal det handle om seksualundervisning og pornografi.