Hur lyckas Jönköpings Simsällskap vara så framgångsrika på Sum-Sim, JSM och SM? Varför är färre engagerade i föreningsidrott? Är föräldrarna mer egoistiska nu än tidigare? Kan man bli världssimmare i sin hemmaklubb?Varför man vill driva egen simhall. MKK - storhetstiden är förbi, för alltid eller när och hur kommer man tillbaks till toppen? Är simningen för tråkig? Hur tränar vi roligare?Varför lagkappssimning är så viktigt. Nackdelen med privatägda simhallar. Det finns ingen fördel av att vara landslagstränare.
Hur lyckas
Jönköpings Simsällskap vara så framgångsrika på Sum-Sim, JSM och SM? Varför är färre engagerade i föreningsidrott? Är föräldrarna mer egoistiska nu än tidigare? Kan man bli världssimmare i sin hemmaklubb?
Varför man vill driva egen simhall.
MKK - storhetstiden är förbi, för alltid eller när och hur kommer man tillbaks till toppen?
Är simningen för tråkig? Hur tränar vi roligare?
Varför lagkappssimning är så viktigt. Nackdelen med privatägda simhallar. Det finns ingen fördel av att vara landslagstränare.
Snabbanan tackar våra vänner:
Nextory - all you can read books för ett litet belopp varje månad, grym deal. (www.nextory.se) och tack till Lagkassen - enklaste sättet att tjäna pengar för ett lag, skolklass eller förening, och du som köper gör en bra insats för ungdomar.
View more