Reprise av episode 4: Jeg og Elisabeth snakker om hennes viktige livsvalg og hvordan hun aktivt sjekker inn med selv selv. Er jeg der jeg ønsker å være, eller ønsker jeg å gjøre noen endringer? Hva ønsker jeg å få til i tiden som kommer og hvordan? Vi snakker om det å ta aktive valg og hvordan man faktisk gjør det. Elisabeth deler av erfaringene hun har fått som bærekraftsansvarlig i Atea.
Hvordan hun skaper dialog heller enn krangler og hvorfor hun ser på bærekraft som konkurransefortrinn, heller enn kostnader og begrensninger. Hun gir gode tips og trips til hvordan å finne balanse i hverdagen - spesielt når man elsker jobben og er i flytsonen, slik hun ofte er. Jeg følte meg utrolig bra i intervjuet med Elisabeth, for hun evner virkelig det å være støttende, kompetent og lattermild i møte med andre. Det tror jeg skinner gjennom i episoden.
God lytt :)
Samtalen med Elisabeth starter etter ca 5 min
Hvis du likte det du hørte, så følg/ abonner på podkasten, skriv gjerne en kommentar eller gi meg stjerner og del med andre som kunne trengt noen gode rollemodeller.
Hvem er jeg?
Therese Fallentin heter jeg. Stavangerjente som har reist verden rundt og studert og jobbet i Trondheim, Tyskland, Belgia, Valdres og Oslo. Jeg ELSKER å lære av andres historier og kunnskap og å dele mine egne historier og kunnskap. Er en over gjennomsnittet løsningsorientert, empatisk og proaktiv utfordrer med engasjement for bærekraftig utvikling av mennesker og samfunnet. I podkasten utfordres skambelagte tema, deles inspirerende historier og vises det hvordan vi kan være oss selv, leve i tråd med våre faktiske verdier, leve drømmene våre, ha positiv påvirkning, skape og stå opp mot press og forventninger.
Jeg drives av å se mennesker blomstre, bedrifter mestre og produkter møte behov, i et samspill som bidrar til vekst for samfunnet, menneskeheten og kloden. Du kan lese mer om meg, om tanken bak podkasten og finne mer informasjon om en del av temaene som tas opp i podkasten på LinkedIn, hjemmesiden min eller Instagram og linkene under
https://www.linkedin.com/in/therese-fallentin-032b5241/
https://magefolelsen.com/
https://www.instagram.com/magefoelelsen.podcast/
Musikken i podkasten kommer fra https://freemusicarchive.org/music/ og sangene brukt er Blue Dot Sessions med Neon Drip, David Hilowitz med Gradual Sunrise, Ketsa med Awakenings, Ketsa med Vibrancy, Punk Rock Opera med The Deal
Episoden er redigert av Simon Lynau.
Vær sjefen i ditt eget liv og lag deg en fin dag