Rino Løkkeberg blir ikke klok på hva utvalget i Players Safety-utvalget kommer fram til når de ser igjennom episoder som blir sendt inn.
Løkkeberg mener at flere Sparta-spillere har blitt utsatt for taklinger som burde føre til karantene denne sesongen.
– Sparta-spillere har vært involvert i tre episoder denne sesongen. Krysstaklingen fra Ponomarenko på Öhmann i Stjernehallen, Costello mot Thoresen i Stavanger og Rønningen mot Tangen Henriksen i Sparta Amfi, ramser Løkkeberg opp.
Løkkeberg bruker eksempelet på taklingen mot hodet til Anders Tangen Henriksen som et eksempel på det han mener er en av flere merkelige vurderinger fra Players Safety-utvalget.
– Han har spilt fra seg pucken, går midt inn i banen, han har ikke sjanse til å forsvare seg. Så kommer motstanderen inn fra blindsiden og setter albuen i ansiktet hans. Hvis de som skal passe på spillernes sikkerhet på isen mener at den type taklinger er helt ålreit..... Da er jeg like bekymret som Sjur (Robert Nilsen). Hvor skal dette ta veien, spør Løkkeberg.
Dette er bare noe av det som blir diskutert i denne utgaven av SA-podden.
I tillegg kan du blant annet høre om Spartas powerplay, rivaleriet mellom Sparta og Stjernen, Samuel Salonens hjemreise, Cameron Crotty og du kan også høre en rekke historier fra gamle dager fra herrene Løkkeberg og Kalnes.