Hvis du ikke allerede at lyttet til del 1 av denne episoden, så gjør gjerne det. Selv om Marte selv synes at denne delen er den beste delen og hvor godsakene virkelig kommer ut.
For selv vi som er vant til å snakke foran mennesker og med nye mennesker slipper oss mer løs desto mer komfortable og avslappede vi føler oss.
I denne delen går vi dypere inn på hvorfor det er fordelaktig for oss selv og menneskene vi omgås at vi forstår og klarer å møte signalene kroppen gir oss. Og at hvis vi faktisk lytter, evne å forstå hva kroppen sier - følelsene - tankene - sanseinntrykkene - ved å komme i kontakt med intuisjonen vår. For å ta bedre valg og prioritere det som gjør at vi har det bra. Og evne å kommunisere og be om det er vi har behov for her og nå.
Å kommunisere hvilken energi vi kjenner på og hjelpe andre med å justere forventningene de har til oss OG hvordan de møter oss. Hvilken rolle ønsker du i dag? Den aktive eller den passive? Den støttende eller den støttede? Og hvem kan du oppsøke for å føle deg komfortabel i den rollen og energien du er i? I møter, i sosiale sammenhenger, på soverommet.
Kort oppsummert handler vel dette om hvordan å bli forstått av omgivelsene.
Du kan lese mer om Marte og bedriften hun har startet (Awake) her:
https://www.linkedin.com/in/martealstadhansen/
https://www.linkedin.com/events/6924315833758294017/
https://www.linkedin.com/company/awakeoslo/
Dersom du liker podkasten setter jeg ENORMT pris på en kommentar eller stjerne og at du deler med andre som kunne trengt å høre om det vi snakker om. Det hjelper meg med å nå ut til enda flere med disse fantastiske budskapene og rådene. Takk takk takk!
Hvem er jeg?
Therese Fallentin heter jeg. Stavangerjente som har reist verden rundt og studert og jobbet i Trondheim, Tyskland, Belgia, Valdres og Oslo. Jeg ELSKER å lære av andres historier og kunnskap og å dele mine egne historier og kunnskap. Er en over gjennomsnittet løsningsorientert, empatisk og proaktiv utfordrer med engasjement for bærekraftig utvikling av mennesker og samfunnet. I podkasten utfordres skambelagte tema, deles inspirerende historier og vises det hvordan vi kan være oss selv, leve i tråd med våre faktiske verdier, leve drømmene våre, ha positiv påvirkning, skape og stå opp mot press og forventninger.
Jeg drives av å se mennesker blomstre, bedrifter mestre og produkter møte behov, i et samspill som bidrar til vekst for samfunnet, menneskeheten og kloden. Du kan lese mer om meg, om tanken bak podkasten og finne mer informasjon om en del av temaene som tas opp i podkasten på LinkedIn, hjemmesiden min eller Instagram og linkene under
https://www.linkedin.com/in/therese-fallentin-032b5241/
https://magefolelsen.com/
https://www.instagram.com/magefoelelsen.podcast/
Musikken i podkasten kommer fra https://freemusicarchive.org/music/ og sangene brukt er Scott Holmes - Clear Progress, Evie Sands - You Can Do It, Ketsa - Awakenings, Ketsa - Vibrancy, Lobo Loco - Madness Is Everywhere, Lobo Loco - Peaceful Morning, Ketsa - Awaits
Episoden er redigert av Harald Conrad Børke Tannum.
Vær sjefen i ditt eget liv og lag deg en fin dag <3