„Praca mimo choroby ma swoją nazwę: prezenteizm. I wbrew temu, co myślimy, to nie dowód zaangażowania, tylko jeden z największych sabotażystów zdrowia i produktywności
nagranie dostępne również na stronie bloga EkonomiaSzczescia.pl
0:00 – 01:38 prezenteizm — czyli pracowanie mimo choroby
01:38 – 03:08 Jak powszechny jest prezenteizm?
03:08 – 04:32 Polacy pracują czy chodzą na L4?
04:32 – 06:50 Dlaczego pracujemy, kiedy nie powinniśmy?
06:50 – 08:01-funtowy goryl i błędne koło
08:01 – 08:46 Koszty prezenteizmu dla firm
08:46 – 09:30 prezenteizm funkcjonalny i terapeutyczny?
09:30 – 10:34 To o mnie, a może i o Tobie
Na jakie pytania odpowiada ten tekst?Czym jest prezenteizm i co oznacza praca mimo choroby?
Jak często ludzie pracują chorzy – w Polsce i na świecie?
Dlaczego chodzimy do pracy, kiedy nie powinniśmy?
Jakie są skutki prezenteizmu dla zdrowia psychicznego i fizycznego?
Dlaczego prezenteizm bywa droższy dla firm niż zwolnienia lekarskie?
Czy prezenteizm zawsze jest zły, czy bywają sytuacje „neutralne” lub terapeutyczne?
Jak działa błędne koło pracy mimo choroby i presji powrotu do pracy?
Co prezenteizm mówi o naszej kulturze pracy i micie „idealnego pracownika”?
Jak rozpoznać u siebie mechanizm „jeszcze tylko to skończę”?
Dlaczego to temat ważny nie tylko dla pracowników, ale też dla menedżerów i HR?
#prezenteizm #pracamimochoroby #zdrowiewpracy #wypaleniezawodowe #zdrowiepsychiczne #kulturapracy
#worklife #pracabezprzemocy #wellbeing