Rok 2026 zaczął się z przytupem, więc sprawdzamy, w co zagrywacie się na początku stycznia i jakie tytuły zdominują nadchodzące miesiące.W studiu gościmy Patryka z Lublin GameDev, który opowiada o nadchodzącym maratonie tworzenia gier LubJam 2026. Dowiecie się, jak w 48 godzin stworzyć własną grę i dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu (nawet jeśli nie jesteście programistami!). W sekcji recenzji Sebastian dzieli się wrażeniami z przedpremierowego ogrywania My Hero Academia, sprawdzając, czy fani anime będą zadowoleni. Nie zabraknie też newsów: plotki o nowym StarCraft FPP/TPP, doniesienia o Fable i Forza Horizon 6 oraz fenomen Manor Lords, gdzie gracze testują granice wytrzymałości gry (i owiec).Czasówka:
[00:00] – Wstęp i powitanie: Mateusz Fidut, Sebastian Danielak, Paweł Stachyra oraz gość specjalny Patryk Gałach.
[01:38] – W co ostatnio gramy? – Prowadzący dzielą się tytułami, które ogrywają na początku 2026 roku.
[02:11] – Sebastian o Sons of the Forest i oczekiwaniach wobec Subnautica 2.
[03:55] – Paweł o premierze i wrażeniach z Pathologic 3.
[13:41] – Patryk o kooperacyjnej grze Pode.
[16:13] – LubJam 2026 – Patryk Gałach opowiada o 12. edycji 48-godzinnego maratonu tworzenia gier w Lublinie (30 stycznia – 1 lutego).
[27:01] – Jak dołączyć do LubJamu? Porady dla osób bez zespołu i początkujących.
[30:49] – Interakcja z czatem – w co grają słuchacze (m.in. Vampire: The Masquerade, Octopath Traveler, The Finals).
[32:11] – Newshot (Wiadomości):
[32:43] – Blood of the Dawnwalker – nowe informacje o antagoniście i systemie relacji.
[36:07] – Zapowiedź Xbox Developer Direct (22 stycznia) – plotki o Fable i Forza Horizon 6.
[37:57] – Nowa gra studia Game Freak – Beast of Reincarnation.
[40:04] – Manor Lords – jak "koszmarny zapis" gracza pomógł zoptymalizować grę.
[45:01] – Wrażenia przedpremierowe: My Hero Academia: Ultra Justice – Sebastian opowiada o mechanice walki, trybach gry i oprawie wizualnej nadchodzącej bijatyki.
[55:17] – Plotki o nowym projekcie Blizzarda w świecie Starcrafta (strzelanka TPP).
[58:00] – Zapowiedź podcastu GnM Plus i zakończenie audycji.
Włączcie się i spędźcie z nami kolejny wieczór w rytmie grania — tylko w Gramy na Maxa! Link do kanału nadawczego: https://chat.whatsapp.com/H1pkkJdDa4I9AEmoSdjJEl